wz

TJ Lokomotiva Mariánské Lázně

KARATE

Karate | Aktuality | Foto | Kalendář | Historie | Trenéři | Odkazy

Aktuality

TOPlist

           3. kolo ligy žáků v ShinKyokushinkai karate Klatovy

 

 

             V sobotu 5.10.2019 se poprvé v Klatovech konalo 3.kolo ligy žáků.Celkem se turnaje  účastnilo  82 závodníků z 11 klubů . Za Mariánské Lázně to byli Kevin Pham , Tomáš Viktora , Dominik Soldatenko ,Andrij a Pavlo Bařinové.

 

             Andrij Bařina ml.žák +35kg měl 6 soupeřů a velmi mile překvapil.První zápas vyhrál po prodloužení tzv.na praporky, v druhém boji o postup do finále svého soupeře porazil KO technikou oi-cuki.Finále prohrál spíše svojí nezkušeností a tak získal nečekaně 2.místo                  Pavlo Bařina jako ml.dorostenci –50kg kde se sešlo 8 závodníků svůj první zápas nezačal dobře,prohrával na soupeřův kop mawašigeri džodan,ale nevzdával se a KO technikou oi-cuki poslal soupeře k zemi.V druhém zápase stejně jako u Andrije rozhodla nezkušenost, kdy sice vedl po kopu mawaši džodan,ale potom 2x inkasoval a čekal ho souboj o 3.místo.Tam jeho soupeř pro zranění ani nenastoupil a tak Pavlo získal  nečekané,ale zasloužené 3.místo.

             Zkušený Dominik Soldatenko st.žák +35kg měl v kategorii 5 závodníků. Tady se projevila jeho malá připravenost a Dominik v prvním zápase prohrál a turnaj tím pro něj skončil.             

 Kevin Pham ml.dorostenec –55kg V této váze byli jen 2 závodníci a Kevin bez potíží svého soupeře porazil 2x technikou mawaši džodan.Pro kevina to znamenalo 1.místo.

             Posledním závodníkem byl Tomáš Viktora jako st.dorostenec +65kg kde se sešli 4 závodníci.Tomáš již v tréninku předvedl velké zlepšení a tak pro mě nebylo překvapení, že prvního soupeře porazil KO technikou mawaši geri gedan.Velice tvrdá přesná technika znemožnila soupeři další účast v turnaji.V finálovém zápase měl Tomáš proti sobě soupeře,který svůj první zápas vyhrál za 10 vteřin.Tomáš  mu byl důstojným soupeřem, zápas skončil nerozhodně, ani v prodloužení nepadlo rozhodnutí a tak Tomáš prohrál až tzv. “na praporky“ , kdy rozhodčí ocenili větší aktivitu soupeře. Pro Tomáše hodně cenné 2.místo.

   Našich 5 závodníků získalo  4 medaile , ale co je podstatnější, všichni se oproti minulým zápasům zlepšují a to je jejich velké plus.

              Sláva vítězům , čest poraženým a v dalších bojích hodně  štěstí .Všem  děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu a rodičům za podporu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsal  Radek  Malinovský